Serwis komputerowy – naprawa komputerów, laptopów i tabletów

W serwisie komputerowym zajmujemy się naprawą sprzętową oraz programową urządzeń tj. laptopy, komputery stacjonarne, tablety, monitory, drukarki oraz inne urządzenia związane z IT.

Naprawiamy sprzęt wszystkich marek.

naprawa laptopów komputerów hp jelenia góranaprawa laptopów komputerów hp jelenia góra acernaprawa laptopów komputerów hp jelenia góra sonynaprawa laptopów komputerów hp jelenia góra lenovonaprawa laptopów komputerów hp jelenia góra dell

Nieprawidłowa praca komputera może być spowodowana np. zainfekowaniem systemu operacyjnego przez wirusy, trojany, malware, addware. Jednym z objawów zainfekowanego komputera jest np. wyświetlanie się niechcianych reklam/stron w przeglądarkach Internetowych. Wolne działanie komputera może być spowodowane także uszkodzeniem sprzętowym np. uszkodzone sektory (bad sectors) na dysku twardym lub po prostu słabymi parametrami sprzętu – w tym wypadku może pomóc modernizacja np. poprzez dołożenie pamięci RAM, wymianie procesora, lub wymianie tradycyjnego dysku HDD na nowoczesny dysk SSD.

Naprawy dzielimy na naprawy sprzętowe (hardware) i naprawy programowe (software). W przypadku napraw sprzętowych objawami może być nie uruchamianie się laptopa np. czarny ekran przy przyciśnięciu przycisku włączania, brak reakcji na włączenie przycisku lub uszkodzenia mechaniczne matryc (ekranów), obudów, zalanych klawiatur itp.

Naprawy sprzętowe (hardware)

 • naprawa lub wymiana gniazda zasilania, USB, HDMI, gniazda słuchawek;
 • naprawy płyt głównych, układów zasilania;
 • naprawa (wymiana) układów graficznych BGA;
 • naprawy i wymiany matryc (ekrany), digitizerów (dotyki np. w tabletach), inwertery;
 • połamane obudowy, zawiasy;
 • programujemy kości BIOS/EFI/KBC;
 • wymiany dysków twardych, pamięci RAM, procesorów, klawiatur itp.;
 • odzyskiwanie danych, naprawy elektroniki dysków twardych
 • oraz wiele innych;

Naprawy programowe (software)

 • odwirusowanie zainfekowanego systemu operacyjnego;
 • instalacja oprogramowania systemowego (Windows, Linux);
 • instalacja sterowników;
 • instalacja oprogramowania użytkowego;
 • optymalizacja systemu operacyjnego;
* ! w przypadku instalacji oprogramowania płatnego (np. Windows, Office itp.) wymagane jest dostarczenie nośnika/licencji. W przypadku Windows zazwyczaj znajduje się ona na obudowie laptopa/komputera lub jest wszyty w UEFI.

Inne usługi IT

Debian freenas nextcloud ubuntu

Zajmujemy się także konfiguracją serwerów pod specjalne wymaganie klienta. Korzystamy z darmowego i otwartego oprogramowania (open source) opartego o systemy operacyjne Linux, co pozwala na bezpieczną i tanią eksploatację tychże systemów.

Przykłady takich usług:

Serwer plików NAS (FreeNas) – umożliwia on udostępnianie określonych zasobów dla klientów w sieci, np. wspólny dysk dla wszystkich użytkowników służący jako wymiana plików lub udostępnianie zasobów tylko dla określonych osób np. dla działu księgowości, projektów, dyrekcji czy innych pracowników. Serwer plików FreeNAS może służyć także do tworzenia automatycznych kopia danych użytkowników, np. plików czy baz danych. Dużą zaletą oprogramowania FreeNas jest jego stosunkowo niedroga budowa, dlatego że można go uruchomić praktycznie na każdym komputerze/serwerze. Istnieją praktycznie nieograniczone możliwości co do rozbudowy tychże systemów np. o dyski które dla bezpieczeństwa danych mogą pracować w różnych konfiguracja RAID.

Prywatna chmura (NextCloud) – umożliwia ona przechowywanie oraz synchronizowanie danych na własnym serwerze i bezpośrednim dostępie do nich z każdego miejsca na świecie. Co jest bardzo przydatne gdy pracujemy na kilku komputerach czy innych urządzeniach mobilnych. Dane gdy zostaną zapisane w chmurze NextCloud synchronizują się automatycznie na wszystkich sprzętach podłączonych do chmury.

Połączenie VPN (OpenVpn) – połączenie VPN umożliwia zdalne, bezpieczne połączenia klientów (np. pracowników) z lokalną siecią z każdego miejsca na świecie w celu dostępu do jej zasobów, np. baz danych.

Konfiguracja